Apr. 27th, 2003

dennisgorelik: 2020-06-13 in my home office (Default)
Some words about prices:
Prices here are different. They depend on where do you buy (shop, market), quantity (1 unit or 10 units) and time (sometimes sales are happen, so you may buy the same thing for much less price during the sale).
Well, some examples about prices:
-==Food==-
Eggs: $1.35/Dozen (12 eggs)
Chicken's breasts: $1.49/lb
Whole Chicken: $0.99/lb
Broccoli (vegetable): $1/ item
Oranges: $1 / 3 oranges.
Oranges: $14 / box with 75 oranges.

-==Things==-
White t-shorts: $9 per 5 t-shorts
Sandals: $11 (of course there are as more cheap as much more expensive sandals :-))

Profile

dennisgorelik: 2020-06-13 in my home office (Default)
Dennis Gorelik

June 2025

S M T W T F S
1234 567
891011 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930     

Most Popular Tags

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 26th, 2025 01:38 pm
Powered by Dreamwidth Studios